CZY WARTO MIEĆ DZIECI?

2016/05/26- Jaką będę mamą? – zapytałam kiedyś moją koleżankę 50+
- Taką, jaką będziesz chciała być.

Nie mogłam w to uwierzyć. Tak można? Zacznijmy od tego, że wtedy jeszcze nie chciałam być ani mamą, ani mamą taką jak chcę. Nie chciałam macierzyństwa w ogóle. Zmieniło mi się i często myślę jak to będzie… I chyba łatwiej mi wyobrazić sobie moje dzieci niż ich mamę.

Zawsze sądziłam, że w relacji mama - dziecko rzeczy dzieją się same. Moja mama, którą bardzo kocham, zaszczepiła we mnie postawy, którym teraz muszę mówić NIE, nazwała moimi upodobania, których ja nigdy nie miałam . Zrobiła to wszystko pewnie nieświadomie. Ale ci nieproszeni lokatorzy ze mną żyli. Musiałam więc porządnie zdezynfekować chałupę Domestosem, żeby wyżarł cholerną nieprawdę.

Jeśli tak się da, chcę, żeby moje dzieci były inne niż ja. Lepsze. Mądrzejsze. Bardziej kochające. Bardziej waleczne. Odważniejsze. Bardziej energiczne. Pewne swojego zdania i pewne, że w każdej chwili mogą je zmienić. Może przywódcze… Opiekuńcze, optymistyczne, radosne, trochę szalone, beztroskie, szybko podnoszące się po upadku, odporne na niesłuszną ocenę i krytykę, nie oczekujące od życia czegoś złego.
Ale jeśli zdarzy się tak, że będą wyciszone, stonowane, introwertyczne, melancholijne, płochliwe, statyczne, bez śladu geniuszu w czymkolwiek, flegmatyczne, to…chciałam napisać „trudno”… Ale nie! Wcale nie trudno! To świetnie! Niech będą takie, jakie są naprawdę! A ja będę taka, jaka jestem naprawdę.

Drogie Dzieci, jeśli będziecie kiedyś czytać klahsadom i zapragniecie obdarować mnie prezentami z okazji Dnia Mamy, wiedzcie, że życzę sobie produktów polskich, pachnących trawą cytrynową, imbirem ewentualnie limonką, werbeną lub miętą. Jeszcze dziś i jutro macie na to promocję -20% na glykcompany.com

PS Nie wydawajcie na prezenty dla mnie zbyt wielkich pieniędzy (nie oszukujmy się, to ja je zarobiłam grając na altówce i Wasz Tata nadzorując pracę różnych wielkich maszyn). Bo ja tak naprawdę nie chcę prezentów. Chcę Was.


Artykuł powstał przy współpracy z Glyk Company.


Follow my blog with BloglovinBrak komentarzy :

Prześlij komentarz