DLACZEGO NIE POPEŁNIĘ SAMOBÓJSTWA

2016/02/04„Nie minęło jeszcze południe, a ja już dwa razy musiałam tłumaczyć dziewczynom dlaczego nie jestem w ciąży. O ciebie też pytały”.
Taką wiadomość dostałam kilka tygodni temu od koleżanki.

Moi znajomi coraz częściej upewniają się czy aby nie straciłam poczucia czasu, czy wiem który mamy rok i ile w związku z tym mam teraz lat. Porównują mnie do siebie i dziwią się, że ja odliczam czas inaczej. Owszem, znam się na zegarku, ale go nie słyszę. Może dlatego, że teraz wszystko nowoczesne, elektroniczne, ciche odkurzacze i zmywarki nie mają prawa zakłócać TWOJEGO rytmu życia.


Kiedyś było inaczej, bo zegary głośno tykały, dawały wyraźnie znać, że nastała pora pobudki, szkoły, fajrantu, obiadu rodzinnego, udania się na spoczynek, zamążpójścia…
Teraz zegarki dyskretnie sugerują, niczego nie narzucając; możesz wstać 7:00, ale skoro pracujesz do 3:00, to nic się nie stanie jak dłużej pośpisz. Umówiłeś się na 16:00, ale przecież duże miasto, takie korki… jak dotrzesz na 16:27, to też będzie OK. Masz 31 lat i robisz kolejny fakultet, a urodzenie dziecka odkładasz na później, bo to przecież nie ucieknie – up to you!

Czas niektórych spraw wyznaczam ja (tak mi się przynajmniej wydaje) – jedzenie, spanie, rozrywka, odpoczynek, praca, ślub, wyjazdy… Ale są dziedziny, w których mojego decydowania niewiele. Nie ja zsyłam deszcz, nie ja określam przypływy i odpływy, nie ja zdecydowałam o średnicy kuli ziemskiej, nie ja oddzieliłam noc i dzień, nie ja ustaliłam datę swojego pierwszego oddechu, nie chcę znać daty ostatniego.
Jestem naczyniem i nie będę pouczać Garncarza jak ma lepić.


Spójrzcie na tę stronę projekt-b25.pl - tu znajdziecie o wiele więcej.


„Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę;
Jest czas rodzenia i czas umierania; jest czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono.
Jest czas zabijania i czas leczenia; jest czas burzenia i czas budowania.
Jest czas płaczu i czas śmiechu; jest czas narzekania i czas pląsów.
Jest czas rozrzucania kamieni i czas zbierania kamieni; jest czas pieszczot i czas wstrzymywania się od pieszczot.
Jest czas szukania i czas gubienia; jest czas przechowywania i czas odrzucania.
Jest czas rozdzierania i czas zszywania; jest czas milczenia i czas mówienia.
Jest czas miłowania i czas nienawidzenia; jest czas wojny i czas pokoju”.Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz