ŻYCIE W ZGODZIE Z NATURĄ

2015/10/31


Dopóki każdy zna swoją przestrzeń i szanuje poczucie prywatności drugiej strony, mamy relacje poprawną. Kiedy ja lub one przekraczają granice, zaczyna się robić szorstko. Te, które wtargną do mojego domu traktuję szczególnie bezlitośnie – wyrzucam za drzwi. Z komarami – krótko. Zabijam.
Nie jestem wegetarianką.


Nie znoszę owadów. A okazuje się, że nadążając za trendami, powinnam prezentować inny pogląd i zachwycać się insektami. A czym zasłużyły sobie na ten zachwyt karaluchy, szerszenie, stonki – pojęcia nie mam.

Żeby poprzeć teorię panującego obecnie szału insektowego podam trzy przykłady. Dwie marki nie są polskie, więc tylko o nich wspomnę. Trzecia, jak najbardziej i będzie link na stronę.

1.Tegoroczny konkurs make me! (pisałam o nim TU) wygrała Marlene Huissoud. Nagrodę zdobył projekt „Z owadów”. Są to rzeźby i obiekty zrobione z pszczelego propolisu. Projektantka do swoich prac wykorzystuje też odrzucone po uzyskaniu dojrzałości kokony jedwabników.

2.Firma Hagedornhagen proponuje zakup plakatów z wizerunkiem wielokrotnie powiększonych robaków.

3.I wreszcie nasze poletko - projektantka biżuterii, Anna Orska.


Całą sobą jestem za nieudawaną, niepozowaną kontrowersją, wyrazistością, charakternością. A taka właśnie jest biżuteria Orskiej. Noszą ją gwiazdy w naszym kraju i poza nim. Docenia ją Vogue i inne tytuły modowe. Zaprosił ją do współpracy W. Kruk i Swarovski. Biżuteria Orskiej zawsze była niebanalna, mocna, widoczna i czasem siermiężna.

Ostatnimi czasy Orska się, jak to mawia moja mama, rozhuśtała i zaszokowała wszystkich już po całości. Stworzyła kolekcję zainspirowaną owadami właśnie.
Ideologicznie doceniam, prywatnie nie czuję tego. Dla mnie jeśli biżuteria to lekka, prawie niewidoczna, minimalistyczna, z białego złota. A tak naprawdę, to poza pierścionkiem zaręczynowym i obrączką (czasem kolczykami) nie przystrajam się. A nosić na palcach szkodniki w postaci stonek to już dla mnie za dużo.

orska.pl

Źródło zdjęć - facebook orska, Wysokie Obcasy

http://www.klahsadom.com/2015/05/przyjazn.html

Follow my blog with Bloglovin

2 komentarze :

  1. Orska powinna się przyłączyć do tej akcji: NIE dla zagazowania 2 mln niewinnych pszczół Pana Mieczysława Jamroza;);

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe czy ktoś już to sugerował projektantce... :)

    OdpowiedzUsuń