MIKORYZA

2015/09/01Czy to współżycie grzybni z korzeniami drzew czy współpraca mody i designu wnętrzarskiego, każda symbioza musi się udać. Pochylę się nad tą drugą, bo jakoś bardziej mnie interesuje.

Obie te dziedziny – moda i design - przenikają się, uzupełniają, kooperują i świetnie ze sobą dogadują w sensie stylistycznym. Chociaż biznesowo, przypuszczam, też, skoro efekty są tak dobre. Wiele marek ciuchowych wchodzi w układ z wnętrzarskimi i odwrotnie. Inne z kolei wypuszczają na rynek nową odnogę pod istniejącą już nazwą.
Tak na szybko, przychodzi mi do głowy kilka przykładów: COS i Nendo lub COS i Hay, Zień i Tubądzin, Klahsadom, H&M, ZARA.

Jak zauważyliście, postanowiłam dopisać swoją nazwę do szanownego grona. Zgadza się, na klahsadom pokazuję głównie wzornictwo ze świata wnętrz, ale od czasu do czasu zaistnieje tu jakieś nazwisko modowe. Była już Wiola Wołczyńska, będą i inni. Dziś jest Natalia Kopiszka czyli KOPI.


Zainspirowała ją folia i kolorowe pióra. Zrobiła z nich kurtkę. Nie było to okrycie super funkcjonalne, ale materiały, których użyła podobały jej się tak bardzo, że wykorzystała je po raz kolejny. Zrobiła torebkę i kilka innych akcesoriów. W tym przypadku niepraktyczna folia zdała egzamin i okazała się wyjątkowo okazała :-)
A skoro o egzaminach mowa, Natalia niedawno obroniła dyplom na MSKPU w Warszawie. Na dyplomowym pokazie zaprezentowała swoją kolekcję nawiązującą do słodkości, sportu. Pastelowe ubrania w przeskalowanych rozmiarach ozdobione były (hm, nadal są) intrygującymi wzorami. Maczała w tym palce Magda Grabowska - absolwentka ASP i AM, dziś UMFC.

Kolekcją zainteresowało się Elle, od którego Natalia dostała specjalne wyróżnienie. Projektantkę doceniono za swobodę w łączeniu barw, zestawienia nietypowych błyszczących elementów z surowymi formami i ciekawe printy (mogłam napisać „wzory”, ale może ktoś by nie zrozumiał…). Dla mnie są to odważne ciuchy, które na luzie można nosić na co dzień.


Widziałam kiedyś jedną ze stylizacji Natalii na okładce Activista, pamiętam, ze już wtedy mi się spodobała. A spodziewam się widzieć tu i ówdzie wzmianki o KOPI coraz częściej, bo zdolne to dziewczę.

kopi.shopshood.com

Follow my blog with Bloglovin
 
http://www.klahsadom.com/2015/05/nie-na-temat.html

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz