"TRZEBA MARZYĆ"

2015/06/03Jakkolwiek naiwnie, banalnie to zabrzmi, powiem to. Marzenia się spełniają. Nie jest to moje odkrycie ale zdarza mi się tego doświadczać. Pod warunkiem, że kiedy już coś się dzieje, pamiętam, że o tym właśnie marzyłam i za tym właśnie tęskniłam.
Tak bym chciała napisać o tym zjawisku w sposób zgrabny, wzruszający a zarazem prosty… ale nie umiem. Takie egzystencjalne tematy wymagają sprawnego i wrażliwego pióra. Nie biorę się za to. Boję się ubrać to w banał, kakofonię żałosną. Zresztą temat podjęło już tylu, że ośmieszyłabym się próbując ich naśladować. Najlepsze, co mogę zrobić, to np. odesłać do tekstu Jonasza Kofty „Trzeba marzyć”.
Wiele historii projektantów zaczyna się w podobny sposób: najpierw było wyobrażenie jakiegoś przedmiotu, potem bezskuteczne poszukiwania w sklepach, wreszcie rękodzieło. A gdyby tak marzyciel nie miał smykałki stolarza, rysownika lub szwaczki? Powstałby problem. Dziś nie trzeba być już mistrzem ciesielstwa, ani spawaczem, żeby być w posiadaniu pięknego przedmiotu. Wystarczy swój pomysł włożyć do Szuflady, bo tam się zmaterializuje.


Działanie Szuflady Pomysłów jest proste:
1. Dostarczasz prosty rysunek z Twoim pomysłem
2. Wspólnie z pracownikami Szuflady nanosicie zmiany, poprawki, ulepszenia
3. Twój pomysł zamienia się w przedmiot wystawiony w sklepie internetowym
4. Zarabiasz


Projektanci z Szuflady zaczęli od wzięcia na warsztat swoich własnych pomysłów. Początkiem była chęć kontynuacji rzemieślniczej tradycji rodzinnej. Potem, niespodziewanie zrobił się z tego biznes rodzinny, do którego dołączyli przyjaciele z fachem w ręku. Działanie w grupie stymuluje ich do podejmowania nowych wyzwań. Planują współpracę z wydziałami wzornictwa różnych uczelni w Polsce. Obecnie są na etapie wycen dla absolwentów Politechniki Koszalińskiej. Poważnie zastanawiają się nad wejściem w temat renowacji rzeczy starych i zdezelowanych, które lata świetności mają już za sobą. Rozpoczęli także działania marketingowe przy pomocy speców akurat w tej dziedzinie (nie można przecież znać się na wszystkim).
I tak, metodą małych kroków biznes się rozwija, a pomysłów przybywa.


szuflada-pomyslow.com

Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz