NA KARTONACH

2015/03/18Będąc studentką ostatniego roku studiów postanowiłam „przejść na własny garnuszek” i talerzyk. Mieszkając jeszcze u rodziców zaczęłam powoli gromadzić zastawę. Pudłami zastawiłam cały pokój. Stały tam kilka miesięcy. Czasem otwierałam któreś z nich, bo kiedy patrzyłam na te MOJE talerze czułam się coraz bliżej wyprowadzki do MOJEGO mieszkania. Od tamtej pory przechowywałam talerze w pudłach jeszcze dwa razy. Pierwszy raz podczas remontu naszego małżeńskiego mieszkania (trwało to prawie rok), a drugi przed sesją w mokotowskim mieszkaniu zimą tego roku. Tylko te do sesji były o wiele bardziej wartościowe niż mój serwis codzienny. Pochodziły z pracowni Bartka Mejora (możecie przeczytać o nim także w jednym z polskich wydań Elle Deco).
 

Planowałam zrobić sesję zdjęciową w pewnym warszawskim mieszkaniu wystawionym na sprzedaż. Do stylizacji brakowało porcelany. Znajomy polecił mi zadzwonić w tej sprawie do Bartka. Zadzwoniłam i zapytałam czy zgodziłby się pożyczyć swoje przedmioty. Odpowiedział, że porcelana akurat wróciła z wystawy w Hongkongu, więc nie będzie problemu. Efekt będziecie mogli zobaczyć już wkrótce na klahsadom.
Tymczasem przedstawiam – Bartek Mejor: Portugalska fabryka porcelany i szkła - Vista Alegre - zaprosiła go do współpracy. Jego porcelana jest pokazywana na wielu międzynarodowych wystawach, ostatnio w Muzeum Narodowym im. Puszkina w Moskwie. Elle Decor Italia wybrała go jednym z sześciu najbardziej obiecujących projektantów. Według polskiej edycji Elle Decoration (plebiscyt Young Design Talent of the Year 2014) - najlepszy młody projektant.

bartekmejor.com


Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza