DLA MNIE - KAŚKA I ŁUKASZ

2015/03/11Mogę być posądzona o prywatę i kolesiostwo, a i tak napiszę o Made in Cosmos. Od lat koleguję się z Kaśką i Łukaszem Sawickimi i tak samo długo podziwiam ich twórczość. Cenię ich za indywidualny styl, który, jak do niedawna sądziłam, zawsze rozpoznam... A jednak nie zawsze.


Jechałam sobie wczoraj ulicą Dolną w Warszawie. Zobaczyłam tam kilka plakatów informujących o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych w mieście. Były naklejone jeden obok drugiego, więc porównywałam je. Kryterium była pomysłowość autora, kolorystyka, rodzaj czcionki i mój subiektywny gust. Za zwycięski uznałam plakat z napisem "Czym się zajmujesz?". Zapaliło się zielone, pojechałam dalej.


Kilka dni później wpadłam z wizytą do Sawickich. Na półce stała ulotka - mini wersja plakatu z ul. Dolnej, który wygrał mój ”konkurs”. Okazało się, że autorzy plakatu to Made in Cosmos.


Powyższa historia dowodzi, że moja przyjaźń z Sawickimi nie jest jedynym powodem, dla którego pokazuję ich na klahsadom. Mi się po prostu podobają ich projekty - plakaty, foldery, ilustracje, okładki do płyt. Zresztą nie tylko mi. Docenia ich także miesięcznik Press, tygodnik Wprost, Muzeum Narodowe w Warszawie, Fundacja Strefa WolnoSłowa, Fundacja Warszawa1939, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”, galeria Salon Akademii , Print Control, Culture.pl, STGU, Międzynarodowe Biennale Plakatu w Meksyku, różni polscy dizjanerzy.
 Kaśka, Łukasz – jeśli o czymś zapomniałam, wybaczcie.

 madeincosmos.com


Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza