UŁÓŻ TO

2015/02/25Oczami wyobraźni widzę siebie w cukierni Sowa, otwartej niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Siedzę tam przy stoliku z kawałkiem tortu truflowego (polecam!). Jak go zjem, wezmę następny. Chyba. Staram się zobaczyć to miejsce z lotu ptaka i umieścić je w konkretnym punkcie dzielnicy. Tak, jakbym patrzyła na puzzle Lokalnego i kropką miała zaznaczyć moją cukiernię. Hmm… Okazuje się, że nie znam zbyt dokładnie kształtu mojej dzielnicy. Warszawy, oczywiście, tak. Polski też - wiadomo. Ale dzielnicy?


Analizowaliście kiedyś kształt Waszego miasta? A węższego obszaru – np. osiedla ? Potraficie umiejscowić siebie gdzieś w przestrzeni miejsca, w którym mieszkacie?


"Lokalny" za pomocą produktu - puzzli (to od nich się zaczęło) i działań w przestrzeni miejskiej pokazuje strukturę, historię miast. Rozbudza w nas poczucie świadomości przestrzeni, tożsamości miejsc, patriotyzmu lokalnego. Swój cel osiąga poprzez estetyczny, a zarazem prosty język graficzny. Dotychczas powstały trzy odsłony edukacyjnych układanek. Przedstawiają Warszawę, Gdynię i Silesię jako aglomerację.


Kiedy zobaczyłam puzzle po raz pierwszy, zachwycił mnie pomysł i sposób ich wykonania. Natychmiast pomyślałam, że chcę to dać komuś w prezencie. Albo sama sobie :-)


lokalny.dunked.com

Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza