NIE BĘDZIE NICZEGO

2015/01/07
Styl we wnętrzach, w którym czuję się najlepiej ? Skandynawski. Co za niespodzianka, prawda :) ? Z domieszką industrialnego oraz dodatkami od polskich projektantów z lat 50-60.
Skandynawski sznyt towarzyszy nam – Polakom - już od paru ładnych lat i myślę, że szybko od północnego dizajnu nie uciekniemy. Mamy podobne upodobania jak Skandynawowie. Lubimy urządzić się niedrogo, praktycznie, wygodnie. Aura zmusza nas do wnętrz jasnych, a wieczne zabieganie i ogrom pracy pcha nas do relaksu w zaciszu domowym. Stało się dla nas ważne gdzie i jak mieszkamy. Śledzimy portale, blogi wnętrzarskie, oglądamy Domo+, jeździmy na niedzielne wycieczki do IKEA… Ja też jeżdżę, ale staram się wybrać inny dzień niż niedziela. Dobrze jest korzystać z inspiracji, jakie podsuwają nam media. Mam nadzieję, że i ten post zachęci Was do poszukiwań różnych ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.


Mieszkanie miało być jasne, „pustawe”, bez zbędnych ozdobników i dodatków. Jasne jest ale pozostałe założenia uległy modyfikacji. I dobrze. Przestrzeń stała się spersonalizowana ze względu na użycie nietypowych rozwiązań dekoratorskich. Pojawiły się rzeczy własnoręcznie wykonane przez pana domu (lampa w łazience, stoliki i lampki nocne), obrazki, koralikowy żyrandol pamiętający czasy panieńskie właścicielki, fotel znaleziony na strychu, krzesło ze starej fabryki na Pomorzu.


Niektóre przedmioty natychmiast znalazły swoje zastosowanie, inne musiały chwilę zaczekać. Łańcuch – wieszak budził kontrowersje, gniazdka pamiętające czasy PRL-u – niewygodne w montażu, szyba zbrojona zamiast glazury w kuchni – jak drzwi wejściowe na starą klatkę schodową, regały magazynowe – tak, ale w domu?! Te i inne elementy wymyślone zostały po to, żeby każdego, kto tu zawita zaskakiwały, inspirowały i zachęcały do zabawy w urządzaniu wnętrz.Stylizacja-Aga Klahs
Zdjęcia-Olek Iwaszkiewicz

W sesji wykorzystano przedmioty od:

madeincosmos.com
facebook.com/PanAlbin
tapicer.waw.pl
babaryba.shoparena.pl

Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz